Twój lekarz 24h
7 dni w tygodniu

Konsultacja lekarska z e-Receptą

W przychodni Codemed Clinic

Nawet w 5 minut. Wypełnij prosty Formularz

Zniżka: 25% taniej na następną wizytę

Oszczędź z nami czas! | Pewnie i bezpiecznie!
Profesjonalny zespół lekarski 24h 7 dni

ROZPOCZNIJ KONSULTACJĘ LEKARSKĄ

Konsultacja lekarska z e-Receptą

65.00 

NAWET W 5 MINUT
24H/7 DNI

Bezpiecznie bez rejestracji
-25% na następną wizytę

Placówka Medyczna – z Nami Pewnie i Bezpiecznie.

 

FORMULARZ MEDYCZNY

Remove
 

Dane pacjenta do e-Recepty

Ubezpieczenie OC dla Naszych pacjentów | Pełna Dyskrecja
Kategoria:

EllaOne to jeden z dostępnych na polskim rynków leków stosowanych jako tzw. antykoncepcja awaryjna. Zmniejsza ryzyko zajścia w nieplanowaną ciążę w sytuacji, gdy doszło do stosunku płciowego bez zabezpieczeń lub zabezpieczenia te zawiodły. Choć tabletka ta jest dostępna w wielu aptekach, do jej zakupu na terenie Polski konieczna jest recepta. Przeczytaj, czym jest i w jaki sposób działa preparat oraz jak można otrzymać receptę pozwalającą na jego zakup.

Spis treści
Czym jest antykoncepcja awaryjna?
Skład i działanie
Kiedy ją stosować?
Jak można uzyskać receptę na tabletkę „dzień po”?
Elektroniczny dokument
Zamawianie e-recepty

Tabletka EllaOne – czym jest i jak działa antykoncepcja awaryjna?

Antykoncepcja awaryjna, do jakiej zalicza się EllaOne, jest sposobem zapobiegania ciąży w wyjątkowych sytuacjach, już po odbytym stosunku. Przeznaczona jest dla kobiet, które odbyły stosunek płciowy i zabezpieczenie nie zostało użyte lub zawiodło. Co do zasady „tabletki po” nie są środkami wczesnoporonnymi, mają one za zadanie zapobiegać zajściu w ciążę. Przeważnie produkty te mają postać pojedynczych tabletek, które należy przyjąć jak najszybciej po stosunku, który mógłby zakończyć się ciążą. Na zakup antykoncepcji awaryjnej w tej postaci konieczne jest posiadanie ważnej recepty.

Skład i działanie tabletek „dzień po”

Preparat EllaOne, którego substancją aktywną jest octan uliprystalu, ma postać tabletek doustnych. Jajeczkowanie po jego zażyciu ulega zatrzymaniu albo znacznemu opóźnieniu. Wchłania się wyjątkowo szybko, a maksymalne stężenie w organizmie uzyskuje po mniej-więcej godzinie od momentu zastosowania. Tabletkę można przyjmować z pokarmem lub bez niego, najlepiej popijając wodą.

Kiedy stosuje się antykoncepcję awaryjną?

Tabletki typu „dzień po” stosuje się w wyjątkowych sytuacjach, gdy inne metody antykoncepcji mogły zawieść lub nie zostały zastosowane. To na przykład pominięcie kilku dawek antykoncepcji hormonalnej, odklejenie się plastra antykoncepcyjnego albo pęknięcie prezerwatywy. Produkt może zostać zastosowany do pięciu dni od stosunku, przy czym najwyższą skutecznością wykazuje się przy jak najwcześniejszym zażyciu. Nie jest to środek do regularnego stosowania, gdyż zaburza naturalny cykl menstruacyjny i może wywoływać skutki uboczne.

Jak uzyskać receptę na tabletkę EllaOne?

Ze względu na fakt, że na terenie Polski dostęp do antykoncepcji awaryjnej, w tym tabletek EllaOne, jest możliwy wyłącznie na receptę, pojawia się pytanie, jak można otrzymać taki dokument. Może wystawić go lekarz każdej specjalności, nie ma konieczności udawania się do ginekologa. Lekarz podstawowej opieki zdrowotnej, nocnej czy inny specjalista będzie mógł wypisać receptę, by pomóc w awaryjnych sytuacjach. Jednak najszybszym rozwiązaniem jest skorzystanie z internetowych placówek medycznych, które dzięki systemowi e-recepta pozwalają na wystawienie dokumentu online, ważnego w każdej aptece w Polsce. Elektroniczną receptę na środki antykoncepcyjne zdobędziesz na naszej stronie tabletkapo24h.pl.

Elektroniczna recepta online na antykoncepcję

Zamówienie recepty online na naszej stronie jest komfortowym sposobem na uzyskanie dostępu do awaryjnej antykoncepcji. Wypełnienie formularza medycznego zajmuje tylko kilka minut, a 5 minut po opłaceniu e-recepty otrzymasz kod, który umożliwi Ci jej realizację w aptece, co pozwala na wykupienie preparatu w najkrótszym możliwym czasie. Warto pamiętać, że im szybciej preparat zostanie zażyty po stosunku, tym wyższa jest jego skuteczność. Recepta zamówiona online ma tutaj znaczącą przewagę nad tradycyjną wizytą u lekarza, która wiąże się z oczekiwaniem na rejestrację oraz staniem w kolejce. Realizacja recepty w aptece po podaniu kodu i numeru PESEL pacjentki może zostać dokonana przez dowolną osobę, której podasz odpowiednie dane.

Jak zamówić e-receptę?

Aby uzyskać e-receptę na „tabletkę po” na naszej stronie, należy wypełnić formularz medyczny, gdzie wskażesz lek, który Cię interesuje oraz podasz kluczowe informacje na temat swojego zdrowia. W ten sposób lekarz może upewnić się, że nie ma zastrzeżeń do przyjęcia preparatu. Po opłaceniu rachunku, jeżeli brak jest przeciwwskazań, e-recepta pojawia się na Twoim koncie pacjenta, a Ty otrzymujesz kod pozwalający na jej realizację. Cały proces możesz zmieścić w kilkunastu minutach, nie ma problemu z szukaniem lekarza, oczekiwania na porady czy dyskomfortem związanym z opowiadaniem o intymnych kwestiach obcym osobom. Dodatkowo przy kolejnym realizowanym u nas zamówieniu możesz skorzystać z 25% zniżki. Możliwość skorzystania z tabletek „dzień po” jest bardzo doceniana w awaryjnych sytuacjach. Warto mieć świadomość, w jaki sposób ten lek działa na organizm kobiety oraz jak zdobyć receptę na jego zakup. W razie, gdy konieczne jest zastosowanie tej tabletki, liczy się czas – im jest on krótszy od stosunku płciowego, tym większa jest skuteczność preparatu. Sprawdź ofertę portalu tabletkapo24h.pl, by w szybki i dyskretny sposób uzyskać potrzebną receptę.

To również może Cię zainteresować: